Jdi na obsah Jdi na menu
 


Remus Lupin

4. 11. 2007

ObrazekJméno: Remus John Lupin (Remus odkazuje na mýtus o Romulovi a Removi, Lupin je z latiny a znamená vlčí, popř. v angličtině znamená lupin vlčí bob)

Přezdívka: Náměsíčník

Narozen: Někdy kolem roku 1960 (viz Spekulace o narození)

Vlasy: Světle hnědé, mírně prošedivělé

Charakteristické rysy: Vřelý, někdy smutný, úsměv a mírný klidný hlas

Vzhled: Nemocný a vyčerpaný, s předčasnými vráskami. Nosí staré obnošené oblečení a vypadá, jako by ho "jedno pořádné zaklínadlo dokázalo vyřídit". I když byl mladý, byl bledý a vypadal slabě.

Osobnost: Vřelý, starostlivý, přemýšlivý a skromný muž. Je velmi osamělý kvůli svým "vlkodlačím" problémům. Většina lidí ho nenávidí. Je inteligentní se smyslem pro humor. Je výborný učitel a i složité věci dokáže vysvětlit jednoduše. Je to typické "rameno, na kterém se můžete vyplakat".

Dětství: Pokousán vlkodlakem.

Rodiče: Je z polokouzelnické rodiny.

Kouzelnické schopnosti: Každý úplněk se mění ve vlkodlaka, ví toho hodně o Obraně proti černé magii, je schopen donutit ostatní, aby ze sebe měli radost (přestože on trpí jakousi neúctou k sobě samému)

Vzdělání: Bradavická škola čar a kouzel (Nebelvír). Albus Brumbál mu pomohl a nechal pro jeho potřebu vybudovat Vrbu Mlátičku a Chroptící Chýši. Byl velmi dobrý, a tak se v 5. ročníku stal prefektem.

Zájmy: Zná mnohé o kouzelných zvířatech, zejména těch "temných", a ví, jak s nimi bojovat.

Domácí mazlíčci: Nemá žádné specifické, ale setkáte se u něj přinejmenším s bubákem nebo ďasovcem.

Oblíbená sladkost: Čokoláda

Oblíbené pití: Víno

ObrazekZaměstnání: Učitel Obrany proti černé magii, když je Harry ve 3. ročníku. Kvůli zákonu Dolores Umbridgeové je pro něj téměř nemožné práci najít.

Tajné poslání: Člen Řádu Fénixe

Přátelé: James Potter (zabit Voldemortem), Sirius Black (zabit Bellatrix Lestrangeovou), Petr Pettigrew (zradil, tudíž už přítelem není), Albus Brumbál, Harry Potter, Molly a Arthur Weasleyovi, členové Řádu (Tonková, Kingsley Shacklebolt, Mundunges Fletcher, Bill Weasley)

Nepřátelé: Voldemort, Severus Snape, Peter Pettigrew, Dolores Umbridgeová, Bellatrix Lestrangeová

Věci, kterých se nejvíce bojí: Úplněk, zranění nebo zabití nevinných lidí ve vlkodlačím stavu, ztráta přátel

Životopis: Remus se narodil někdy v šedesátých letech v kouzelnické rodině. Brzy se však v jeho životě odehrála pohroma v podobě kousnutí vlkodlaka. Sám se jím stává a každý úplněk se proměňuje. Jeho budoucnost nevypadá zrovna růžově, protože vlkodlaci jsou v kouzelnickém světě vyděděnci. Lidé jim nevěří a nechtějí jim dát šanci. Remusovi rodiče se mu snaží pomoci a vyléčit ho, jenže žádný lék neexistuje. Novým ředitelem v Bradavicích se stává Brumbál, který pozve Remuse, aby začal Bradavice navštěvovat a připraví vše pro potřebu vlkodlaka - je vysazena Vrba Mlátička jako ochrana tajného vstupu a postavena Chroptící chýše, kam se Remus při proměnách uchyloval. Jeho proměny byly v těch dobách hrozné a velmi bolestivé. Oddělen od lidí musel kousat a škrábat sám sebe.

Jinak by se dalo říct, že to byla nejlepší léta jeho života. Získává tři kamarády - Jamese Pottera, Siriuse Blacka a Petra Pettigrewa. Společně tvoří spolek "Pobertové". Remus jim nechce prozradit své hrozné tajemství, a tak si vymýšlí nejrůznější lži. Má strach, že by s ním přestali kamarádit. Jeho přátelé však nejsou vůbec hloupí a časem se doberou k pravdě. S Remusem se přátelit nepřestanou, naopak, rozhodnout se stát zvěromágy, aby mu mohli dělat společnost. Trvá jim to tři roky a v 5. ročníku se jim daří libovolně se proměňovat každý v jiné zvíře (Sirius "Tichošlápek" - pes, James "Dvanácterák" - jelen, Petr "Červíček"- krysa). Protože je vlkodlak nebezpečný pouze lidem, dělají vždy za úplňku Remusovi společnost. Pod jejich vlivem se Remus "Náměsíčník" stává méně nebezpečným. Postupně začínají Chroptící chýši opouštět a toulají se po okolí. (Remuse dodnes trápí výčitky svědomí, když pomyslí na to, co se tehdy mohlo stát.) Obrazek

Remus bere svá studia velmi vážně a v 5. ročníku se z něj stává prefekt. Občas cítí, že jeho přátelé se pohybují za hranicemi únosnosti, ale nechce je ztratit, a proto mlčí.

Jednu noc se ale mohlo vše pokazit. Sirius si chce udělat "legraci" ze Severuse Snapea, který se kolem nich pořád točí a chce zjistit, kam se každý měsíc vytrácejí. Sirius mu prozradí, že se stačí dotknout suku na Vrbě Mlátičce a vstoupí do tajné chodby. Kdyby došel až nakonec, setkal by se s Remusem-vlkodlakem v plné síle. Když se však James dozví, co Sirius provedl, zabrání Severusovi, aby se dostal moc daleko. Jenomže Snape stačí na konci chodby zahlédnout proměněného Remuse a pochopí, o co jde. Musí Brumbálovi přísahat, že nikomu nic neřekne, ale od té doby má proti "Pobertům" co použít.

Po ukončení studia Remus zjišťuje, že se otázka vlkodlaků vůbec nezměnila. Nemůže najít práci, je chudší a chudší a je podezříván Siriusem, že dělá Voldemortovi špeha. Existovali jen dvě věci, pro které žil - jeho přátelé a jeho práce proti Voldemortovi. Jeho svět se ale tříští poté, co jsou Lily a James zavražděni a Sirius je poslán do Azkabanu za zabití Petra a celé ulice mudlů. Remus zůstává sám a marně hledá smysl života. Trochu radosti mu přináší jen objevení Vlkodlačího lektvaru.

Je to opět Brumbál, který mu dává šanci. Nabízí mu místo učitele obrany proti černé magii. Poprvé v životě je Remus respektován jak kolegy-učiteli, tak studenty. Jeho hodiny se záhy stávají nejoblíbenějšími na škole a on nejoblíbenějším učitelem. Mezi Jamesovým synem Harrym a Remusem se vytvoří velmi vřelé přátelství, když ho úspěšně učí, jak bojovat proti mozkomorům. Na konci školního roku odhaluje pravdu o Petrovi a smrti Jamese a Lily. Zjišťuje, že Sirius je nevinný a stávají se z nich opět nerozluční přátelé. Chtějí Petra zabít, ale Harry nechce, aby se z otcových přátel stali vrazi. Když však chtějí Petra předat Ministerstvu, Remus se promění, Petr uteče a Sirius čeká na Mozkomorův polibek, je ale zachráněn Harrym a Hermionou. Severus Snape, který měl příležitost získat Merlinův řád a nemůže poškodit Siriuse, zraní alespoň Remuse - "náhodou" prozradí všem, že je vlkodlak. Remusovi nezbývá nic jiného, než dát výpověď.

Nový zákon Dolores Umbridgeové způsobí, že je pro vlkodlaky zhola nemožné najít práci. Remus je znova sám a bez prostředků.

ObrazekRok po jeho výpovědi v Bradavicích ho navštíví Sirius se zprávou, že Řád Fénixe se opět dává dohromady. Remus se tedy stěhuje na Velitelství (Grimmauldovo náměstí č. 12, Londýn), což je starý dům Siriusovy rodiny. Jeho úkolem je např. dopravit Harryho ze Zobí ulice. Když paní Weasleyová marně bojuje z Bubákem, nejenže ho odstraní, ale uklidní Molly a opět dokazuje, že je to velmi laskavý milující muž. Když je pan Weasely raněn, navštíví ho v nemocnici a po zjištění, že vedle Arthura leží pacient pokousaný vlkodlakem, dělá mu společnost. Tráví Vánoce s Harrym, Weasleyovými a Siriusem na Velitelství. Utěšuje Molly, protože její syn Percy pošle zpět vánoční dárek bez jediného slova. Když Harry běží na Ministerstvo zachránit Siriuse před Voldemortem, poznává, že je to trik (Sirius je v bezpečí na Grimmauldově náměstí) a spěchá spolu s ostatními členy Řádu za ním. Zachrání Harrymu život odkloněním kouzla, ale už nemá čas, aby zastavil Bellatrix Lestrangeovou, která Siriuse zabije. Zastaví Harryho před pátráním po Siriusovi a vysvětlí mu, že jeho kmotr už se nikdy nevrátí. Každé slovo mu působí bolest. Už je jediný pravý "Poberta", který zbyl.

Zůstává členem Zajišťovací hlídky Řádu Fénixe a žádá Harryho, aby s ním "zůstal ve spojení".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář